Рада Експертів виступила проти перенесення виступів громадськості на кінець сесії міськради

У Кропивницькому громадські активісти дали прес-конференцію з приводу перенесення виступів громадян на засіданнях сесії міськради в розділ «Різне», тобто на кінець сесії.

 

На їх думку, таке рішення, прийняте депутатами на сесії ще торік позбавляє демократичного права містян на виступи перед початком засідання сесії, коли громадян можуть почути більшість депутатів, журналістів і навіть відреагувати одразу, наприклад, проголосувати за відповідне питання.

 

До речі, практика виступів громадян на початку сесії була впроваджена з 2014-го року.

- Останні дві сесії, поряд зі звичайними людьми були "навчені", які виступали по півгодини. Чому "навчені", бо їх ніхто не зупиняв, коли вони розповідали щось незрозуміле, - говорить Денис Ликов, громадський активіст. - Ми натомість запропонували виступи громадян слухати протягом 30 хвилин від початку засідання.

 

За його словами, зазвичай на сесію приходить максимум до 10 осіб, тому трьох хвилин буде достатньо, аби донести необхідну інформацію.

- На мою думку, причина, чому розгляд питань громадян перенесли, бо вони часто виходять із проблемними питаннями, а це напередодні виборів негативно впливає на піар, - каже Денис Ликов.

До речі, громадськості все-таки можуть надати право виступити на початку сесії, якщо за це проголосують 1/3 депутатів.

Крім того, на сайті петицій була створена відповідна петиція про відміну перенесення виступів громадян в розділ "Різне", але петиції не підтримали.

 

- На наступній сесії ми вже перевіримо, як це працюватиме, адже плануємо виступити перед кількома проектами рішень, які нас зацікавили, - каже Дмитро Сінченко, співголова Ради експертів, голова «Асоціації Політичних Наук».

За його словами, до рішення про перенесення виступів громадськості на кінець сесії у Кропивницькому була одна з ліпших практик виступів на початку сесії серед інших міськрад по країні.

 

Натомість Ігор Козуб, голова комісії з освіти в Громадській раді при міськвиконкомі запропонував наступної сесії громадським активістам, журналістам об'єднатися: перед сесією стати біля трибуни і вимагати надати право виступити на початку сесії.

«Говорити серйозно про виступи в “Різному” – ми розуміємо, що в “Різному” вже депутатів немає. І в “Різному” вже й журналістів немає, – сказав Козуб. – Нас реально позбавили права голосу в міській раді. Нас, громадян міста, просто позбавили конституційного права – права голосу».

 

Активіст пропонує всім небайдужим перед початком сесії стати перед трибуною й не відходити звідти, поки не дадуть виступити всім охочим.

«Виступи громадян теж можна регламентувати. Наприклад тридцять хвилин перед сесією. Не вклалися – вибачайте. Три хвилини на виступ», – зазначив Ігор Козуб. Він вважає, що тематика цих виступів має бути тією, що розглядається на сесії або ж дуже гострі питання, що хвилюють усе місто.

 

Нагадаємо, наступна сесія відбудеться 31 січня о 10:00.