Громадські організації, що входять в коаліцію "Рада Експертів":

Громадська організація "Асоціація Політичних Наук"

Громадська організація «Асоціація Політичних Наук» створена у 2008 році. Метою діяльності організації є аналіз якості політики та її репрезентаторів для підвищення прозорості та демократизації політичних процесів.

 

Діяльність АПН зосереджена, зокрема, на просуванні і виконанні проектів по контролю за діяльністю органів державної влади та місцевого самоврядування. Також ми працюємо над становленням демократичних зв’язків між населенням та владою на місцевому й регіональному рівнях.

 

Аналіз рівня корупції в регіоні та співпраця з владою по її зниженню – один із пріоритетних напрямків роботи Асоціації. АПН планує проведення та організовує моніторингові і соціологічні дослідження, де виявляє рівень корупції. Результати дослідження надаються на розгляд громадськості та влади.


Громадська організація "Прес-клуб реформ"

“Прес-клуб реформ” було створено у Кіровоградській області у 1994 році - тоді він був частиною національного проекту "Український Освітній Центр реформ". Пізніше (вже у 2005-му році) “Прес-клуб реформ” було зареєстровано юридично як громадську організацію.

 

Прес-клуб – це джерело якісної і корисної інформації для журналістів. Ми створюємо потужні суспільно-значущі інформаційні кампанії, а отже формуємо громадську думку у регіоні.

Прес-клуб створив перший в області і діючий до сих пір «Незалежний громадський прес-центр» для контролю громадськості за перебігом виборів. Щоразу, в день виборів відбувається інформаційний Марафон, завдяки чому вдалося запобігти чималій кількості фальсифікацій.

 

Прес-клуб є членом Всеукраїнської Коаліції з репродуктивного здоров'я, що створена за сприяння БФ "Здоров'я жінки та планування сім'ї", а також членом Ради Експертів, що створена у Кропивницькому за сприяння Реанімаційного Пакету Реформ.


Центр медіарозслідувань "Прозоро"

Громадська організація «Центр медіарозслідувань «Прозоро» першочергово створювалась як медійне об’єднання незалежних журналістів, які взяли собі за мету викриття корупційних явищ в житті рідного міста Кропивницького. Однією з ключових тем стали тоді ще державні, а після прийняття відповідного закону, публічні закупівлі.

В 2017 році голова ГО Павло Лісниченко, в якості координатора Центра компетенцій Прозорро у Кіровоградській області, провів 27 тренінгів для замовників та учасників регіону. Не залишились без уваги і громадські активісти та журналісти, які бажали підвищити власні навички в роботі з системою публічних закупівель.

В червні 2017 року ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро» долучилась до DOZORRO-спільноти та почала аналізувати скарги, залишені користувачами порталу на закупівлі Кіровоградської, а віднедавна і Житомирської областей.

Завдяки роботі експертів організації вдалось розірвати вже підписаний договір на постачання похоронного приладдя для КП "Знам'янський комбінат комунальних послуг". Відповідну закупівлю між собою “розіграли” родичі-підприємці.

За підтримки ГО “Інститут Аналітики та Адвокації” активістами ЦМ «Прозоро» створено Центр реагування на порушення у сфері публічних закупівель у Кіровоградській області. Особливу увагу в рамках даного проекту приділяється закупівлям в медичній сфері.

Аналізуючи відгуки на закупівлі в системі DOZORRO та спілкуючись з учасниками закупівель власного регіону було виявлено перевитрату бюджетних коштів у розмірі понад 230 тисяч гривен, що виникла внаслідок встановлення завищеної тендерним комітетом Міського комунального лікувально-профілактичного закладу Міська лікарня № 1 м. Олександрії очікуваної вартості мобільної рентгенівської системи TMS 4.


Кропивницький осередок ВУТ "Просвіта"

Вже понад сотню років осередок Всеукраїнського товариства «Просвіта» у Кропивницькому спрямовує містян берегти власну історію. Міська інтелігенція, яка формує кістяк організації, завжди активно реагує на всі події в місті.

 

Голова Кіровоградської обласної організації Всеукраїнського товариства "Просвіта” 2004 -2013 рр. Світлана Орел говорить, що це товариство найстаріша громадська організація в Україні. В Кропивницькому вона з’явилася в десятих роках двадцятого століття.

– «Просвітою було зроблено багато заходів, багато таких справ важливих для України, ну і сама назва відповідає, що це – товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка."

 

Нинішній голова осередку ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка у Кропивницькому Олександр Ратушняк: " Сьогодні Просвіта проводить дуже багато заходів, які розраховані на молодь, тому що організація працює зі студентською молоддю, багато заходів пояснюють факти історії України, розвінчують міфи."

Кропивницькі просвітяни переконані: їх завдання – зробити все, аби мешканці міста залишалися свідомими, згуртованими і не забували свого походження.


Центр української політики "Ексампей"

ГО "Ексампей" була заснована у 2008 році патріотично-налаштованою інтелігенцією (науковцями та громадськими активістами) як Кіровоградська обласна організація "Комітет Відновлення Історичної Справедливості". Головним завданням КВІС вбачав для себе наведення ладу у міській топонімічній політиці. Зокрема - вирішення гострого питання перейменування міста Кіровограда, грунтуючись на висновках відомих науковців та краєзнавців.

 

Після прийняття ряду декомунізаційних законів та перейменування Кіровограда на Кропивницький, організація виконала свою головну місію, тому на Загальних зборах організації було прийнято рішення про зміну назви та мети діяльності.

 

Сьогодні організація активно працює у сфері політичного аналізу, протидії корупції, політики національної пам'яті, розвитку національної культури, дослідження історії, державотворення, регіональної політики та розвитку громадянського суспільства загалом. Для цього ГО "Ексамей" співпрацює як з місцевими громадськими та політичними організаціями, так і з міжнародними, як з українськими органами державної влади та місцевого самоврядування, так і з іншими державами.


Благодійний фонд "Кіровоград Волонтерський"

БФ "Кіровоград волонтерський" було створено у 2015 році. За цей час - волонтерами було проведено десятки акцій та зібрано допомоги на сотні тисяч гривень.

 

Співголова БФ "Кіровоград волонтерський" Тетяна Бородіна: "Чим більше нас, тим менше їх..." , тобто - чим більше збереться до купи гарних, щирих, люблячих свою Батьківщину людей - тим швидше ми зможемо побудувати Державу - Україну, де людям небайдуже, що відбувається навкруги! "Кіровоград волонтерський" - об"єднує патріотів своєї країни, тих, кому болить чужий біль , хто завжди може надати допомогу іншому. Слава Україні!"


Громадська організація "Спільна дія"

Громадська організація "Спільна дія" була створена у 2013 році з метою вирішення проблем спільними зусиллями громади, влади та бізнесу. Наша місія об'єднати людей навколо вирішення проблем, які їх найбільше турбують.

 

У Кіровоградській області за підтримки громадської організації "Спільна дія" було започатковано навчання для депутатів місцевих рад, проведено десятки дискусій на актуальні теми, зокрема декомунізація та децентралізація. Також наші експерти виступають у ролі тренерів для представників місцевих громад Кіровоградщини в питаннях ефективного інструментарію громадської участі.


Громадська організація "Територія успіху"

Громадська організація «Територія успіху» створена у 2008 році. Команда ГО "Територія успіху" сприяє дотриманню прав кожної людини, впроваджуючи принципи демократії та верховенства права в реальне життя. Наша мета: утвердження принципів демократії, верховенства права, дотримання прав людини в усіх сферах життя. Наша діяльність:

  • • надання безкоштовної консультативної допомоги соціально незахищеним верствам населення;
  • • проведення інформаційно-просвітницьких заходів (інформаційних кампаній, тренінгів та семінарів);
  • • проведення дослідження та моніторингу рівня дотримання прав людини;
  • • проведення кампаній адвокасі щодо захисту прав людини;
  • • розробку та лобіювання прийняття нормативно-правових актів;
  • • забезпеченню участі громадян в процесі прийнятті рішень органами влади.

Ми працюємо задля створення безпечного середовища для кожного мешканця України.

Для нашої команди є цінністю: людська гідність, права людини, свобода, демократія, верховенство права.

В нашій роботі ми визнаємо принципи демократичного управління, прозорості та підзвітності, відкритості та публічності, толерантності та недискримінації, гуманізму.

Суспільні виклики 2008 року (року створення організації) і року 2014 дуже різняться. Саме тому в 2014 році ми багато змінили і в діяльності організації. І, як наслідок змін, збільшилась кількість клієнтів, коло питань по яким ми допомагаємо стало ширшим, робота стала ефективнішою.


ГО "Народний контроль Кіровоградщини"

ГО "Народний контроль Кіровоградщини" створено у 2013 році. Наша ГО займається антикорупційною діяльністю, громадським моніторингом та контролем, а також політичною аналітикою.

 

Наша мета: сприяти утвердженню верховенства права та демократизації суспільства. Для цього українському суспільству потрібно подолати корупцію. Одним із вагомих інструментів у подоланні корупції є саме громадський контроль та моніторинг. Тому ГО "Народний контроль Кіровоградщини" прагне акумулювати громаду до активної участі у суспільному житті.


Кропивницька філія ВО "Рух захисту української мови"

Рух захисту української мови – це незалежне, позапартійне, некомерційне, громадське всеукраїнське об’єднання з філіями та осередками на всій території України. Рух бореться з повзучою русифікацією України.

 

Головна мета РЗУМ – домогтися від владних структур привести Закони та інші нормативно-правові акти у відповідність до статті 10 Конституції України: “Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України”.


КОВ ВБО ВМ "Люди що живуть з ВІЛ"

Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» створено 7 лютого 2005 року з метою здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства, через надання допомоги окремим категоріям населення, які потребують допомоги, а саме людям, які живуть з ВІЛ/СНІД. Створена і працює для ВІЛ-позитивних людей, а також пацієнтів з туберкульозом, гепатитами та представників ключових груп ризику.

 

Кожен наш крок і рішення підпорядковані подоланню епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. Мережа працює з пацієнтами і для пацієнтів. Ми представляємо інтереси ЛЖВ і активно боремося за те, щоб 100% пацієнтів з ВІЛ мали 100% доступ до лікування.

У 21 столітті ВІЛ більше не вирок. Приймаючи антиретровірусну терапію, ВІЛ-позитивна людина може жити 100% повноцінним життям. Мережа з боку громадянського суспільства виступає надійним партнером держави в подоланні епідемій ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатитів в Україні. Пріоритетом нашої роботи є:

  • 100% забезпечення всіх ЛЖВ лікуванням антиретровірусною терапією
  • Адвокаційні зусилля з розширення доступу АРВ-препаратів
  • Розробка програм з діагностики та лікування ВІЛ-інфекції для максимального задоволення потреб в Кіровоградській області
  • Розширення програм щодо запобігання інфікуванню ВІЛ в Кіровоградській області
  • Розвиток моделі успішної взаємодії органів місцевого самоврядування і громадського секторів для стійкого вирішення соціальних проблем
  • Реформування системи охорони здоров’я та впровадження інноваційних моделей і підходів у наданні медичних і соціальних послуг

Громадська організація "Батьківська рада"

Батьківська рада Кропивницького об'єднала активних та небайдужих батьків у 2016 році довкола проблеми так званих "добровільних" благодійних внесків, або поборів. Саме актив БР ініціював масштабну компанію в місті з відмови сплати загального фонду в садках та школах. Натомість з 2016 року ці поточні потреби закладів фінансує міський бюджет.

 

Після цієї перемоги активні батьки побачили: питань в дошкільній та шкільній освіті, що безпосередньо є сферою інтересів батьків та їх дітей - чимало. Тому у 2018 актив БР зареєстрував офіційно ГО "Батьківська рада Кропивницького".

 

Наразі наша організація підписала договір про співпрацю з міським управлінням освіти, має дорадчий голос в комісіях , а також має вагомий вплив на вирішення освітніх питань у м. Кропивницькому.


КОО ВГО "Асоціація сприяння самоорганізації населення"

Місія Асоціації: сприяння розбудові демократії та спроможних громад в Україні через розвиток самоорганізації та створення дієвої системи громадської участі у справах місцевого значення.

Асоціація:

– Об’єднує та підтримує організації та людей, які прагнуть поліпшити якість життя у своїй громаді, вирішувати місцеві проблеми спільно.

– Проводить дослідження з актуальних проблем розвитку громадянського суспільства та місцевого самоврядування.

– Просвіщає громадян про їхні можливості участі в управлінні місцевими справами та контролю за діяльністю місцевої влади, сприяє підвищенню їхньої активності.

– Підвищує рівень професіоналізму і взаємопідтримки громадських активістів та місцевих лідерів через навчання, конференції, обміни досвідом.

– Допомагає органам влади впроваджувати реформу децентралізації та політику, орієнтовану на місцевий розвиток, відкритість та підзвітність.

– Консультує щодо створення і роботи органів самоорганізації населення та реалізації інших форм громадянської участі.

– Розробляє і домагається прийняття ефективної законодавчої та нормативної бази місцевого самоврядування як на державному, так і на місцевому рівнях.

– Видає аналітичну, методичну, просвітницьку літературу.


Кіровоградська організація "Комітет виборців України"

Місія ВГО „Комітет виборців України” полягає у створенні умов для забезпечення реалізації прав громадян та реального народовладдя шляхом:

— просвіти і активізації конкретного громадянина, інститутів громадянського суспільства;

— участі у формуванні та реалізації політики у пріоритетних для ВГО КВУ сферах;

— громадського моніторингу і контролю реалізації політики у відповідній сфері;

— Взаємодії із зацікавленими сторонами.

Ключовою ідеєю ініціаторів заснування ВГО КВУ було сприяння поглибленню демократичних перетворень у державі, у тому числі шляхом здійснення незалежного громадського моніторингу виборчих процесів та процесів референдуму, як на загальнодержавному, так і на місцевому рівні, а також громадського лобіювання відповідних законодавчих змін. За період своєї діяльності ВГО КВУ на основі напрацьованої організацією методології (яка враховувала всі ключові стандарти спостереження за виборами) здійснив моніторинг всіх без винятку загальнонаціональних виборчих кампаній, а також більшості кампаній з місцевих виборів. Проведення такої широкомасштабної діяльності зі здійснення моніторингу виборів стало можливим завдяки розвитку регіональних відділень ВГО КВУ. Так, станом на початок 2013 року в Україні загалом було зареєстровано 125 обласних, районних та міських організацій (відділень) ВГО КВУ в усіх регіонах держави.


Кропивницький осередок ВЕГО "МАМА-86"

Ми — Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86»!

У 1990 році молоді мами з університетською освітою, стурбовані впливом наслідків Чорнобильської катастрофи на здоров’я, об’єдналися, щоб захистити інтереси своїх дітей. З 1991 року ми — Київська міська громадська організація «МАМА-86-Київ», а з 2001 року «МАМА-86» зареєстрована у статусі всеукраїнської. Зараз до складу організації входять 19 регіональних осередків. Центральний офіс ВЕГО «МАМА-86» знаходиться у м. Київ.

Впродовж 25 років ВЕГО «МАМА-86» активно сприяє сталому розвиткові шляхом моніторингу та аналізу екологічної політики, відстоювання інтересів громадськості, підвищення рівня обізнаності населення та реалізації проектів за трьома пріоритетними напрямками:

1) Екологізація політики та практики

2) Доступна та  безпечна питна вода та санітарія для всіх

3) Безпечне регулювання небезпечних хімічних речовин та відходів


Кропивницька станиця НСОУ "Пласт"

Пласт – українська скаутська організація. Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

Пласт був створений у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р., а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. Серед засновників організації були д-р. Олександр Тисовський, Петро Франко (син Івана Франка) та Іван Чмола. В основі назви “Пласт” лежить відповідник англійського Scout (розвідник), взятий за прикладом пластунів – козаків-розвідників.

Пласт в Україні об’єднує майже вісім тисяч членів різного віку і таким чином є найбільшою молодіжною організацією України. Сьогодні 118 осередків Пласту діють у всіх областях України. Пласт активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, реалізуючи різноманітні соціальні та виховні програми.

Протягом року Пласт в Україні проводить понад 100 виховних таборів різної спеціалізації: спортивні, морські, з повітроплавання, мистецькі, лижні, альпіністичні, археологічні, кінні, екологічні тощо. У таборах пластуни практично закріплюють знання і уміння, здобуті впродовж року на щотижневих заняттях. Серед найбільших заходів, котрі щороку проводяться Пластом на всеукраїнському рівні – інтелектуально-мистецький змаг Орликіада, фестиваль творчості День пластуна, спортивний змаг Спартакіада, передача Вифлеємського вогню місцевим громадам, змагання з пішого мандрівництва “Стежками героїв” та “Осінній рейд”. На місцевому рівні осередками Пласту постійно реалізується безліч акцій соціально-культурного та виховного спрямування.


Дитяча екологічна громадська організація "Флора"

Громадська організація „ФЛОРА” була створена у 2000 році як дитяча екологічна організація (ДЕГО «Флора») з метою підтримки дітей та молоді у їх прагненні змінити себе та навколишній світ на краще.

На вимогу часу та відповідно до чинного законодавства з 2015 року організація реорганізована і на сьогодні є обласною, неприбутковою, неполітичною, нерелігійною та неурядовою організацією.

Місія організації: інноваційно формувати активну громадянську позицію молоді для сталого розвитку України.

Пріорітети організації: екологія, права людини, протидія насильству у молодіжному середовищі

Цінності та принципи організації:

  • Команда однодумців
  • Демократичність
  • Відкритість і прозорість
  • Взаємопідтримка
  • Незаангажованість

ГО "Озеленення Кропивницький"

Завдання організації: збільшення кількості зелених насаджень у Кропивницькому, догляд за ними, заклик до діяльності та співпраця з державними органами та інспекціями, відповідальними за екологічну ситуацію в місті.


Громадська організація «Всеукраїнська екологічна ліга»

Кіровоградський обласний осередок ГО «Всеукраїнська екологічна ліга».

Громадська організація «Всеукраїнська екологічна ліга» (ВЕЛ) була заснована 12 грудня 1997 року. У Кропивницькому її осередок з’явився десять років тому.

Метою діяльності ВЕЛ є:

– поліпшення екологічної ситуації в Україні, формування нового природоохоронного світогляду, забезпечення екологічних прав громадян;

– формування в Україні засад збалансованого (сталого) розвитку;

– побудова громадянського суспільства в Україні, що ґрунтується на загальнолюдських цінностях та принципах екологічної етики;

– захист законних екологічних, соціальних, економічних та спільних інтересів членів ВЕЛ.


ГО "Волонтерське об'єднання учасників Майдану та бойових дій"

Початком створення організації можна вважати волонтерський рух під час Революції гідності і після початку російської інтервенції до Криму 20 лютого 2014 року.

Рух виникав стихійно з окремих волонтерів, що об'єднувалися в групи. З часом з'явилися лідери, що привели роз'єднані самоорганізовані групи до централізованого керування, а відтак — посиленням впливу на державний апарат та ефективність допомоги.

Основними напрямками роботи даного волонтерського руху є:

  • збір і доставка в зону АТО різноманітних ресурсів (харчі, ліки, одяг, амуніція, автотранспорт, військові прилади), ремонт та вдосконалення техніки тощо;
  • медична допомога постраждалим від бойових дій, оснащення госпіталей та лікарень;
  • допомога переселенцям із Криму та зони АТО (юридична, психологічна та гуманітарна допомога, пошук житла та роботи, адаптація в новому місці та соціумі);
  • пошук зниклих безвісти та робота з визволення полонених.

Ведеться й діяльність в інших напрямках — зокрема різноманітна допомога сім'ям учасників АТО.

Основними засобами і способами допомоги є:

  • збір коштів. Великі організації здебільшого збирають пожертви за допомогою різних систем безготівкових переказів (зокрема на банківські картки) і публікують в інтернеті звітність;
  • збір речей;
  • довезення зібраної та закупленої допомоги до військових підрозділів за місцем їх дислокації, госпіталів, родин військовослужбовців.

Громадська організація  «Центральноукраїнська агенція регіонального розвитку»

ГО «Центральноукраїнська агенція регіонального розвитку»  - інституція, що була створена  в Кіровоградській області, з метою сприяти використанню внутрішнього потенціалу центральноукраїнського регіону. Основна місія – це узагальнити „колективний  інтерес” до розвитку регіонів України,  і центральних областей зокрема. Головними завданнями  Агенції є:

- Підтримка місцевої влади та інших зацікавлених  сторін у розробці програм та проектів місцевого розвитку;

- Допомога у створенні нового та підтримка діючого бізнесу, зокрема малого;

- Розвиток інфраструктури та впровадження важливих (знакових) для розвитку території проектів;

- Визначення стратегій та впровадження проектів, націлених на вирішення істотних для даної території проблем (екологічних, економічних, соціальних);

- Пожвавлення громадського життя, місцеві ініціативи;

- Залучення коштів на територію, - у вигляді інвестицій (робота з інвесторами) або проектів (підготовка проектних заявок, реалізація проектів);

- Розвиток знань, вмінь та компетенцій.

Сайт: http://curda.site/


Громадська організація "Майбутнє без меж"

ГО «Майбутнє без меж» була створена у 2014 році. Її – голова Анна Курусь – вимушена переселенка, їй довелось покинути рідну домівку на Донбасі та переїхати у Світловодськ, що на Кіровоградщині. Наразі Анні Курусь вдалося  обєднати навколо себе активну громаду  міста Світловодськ.

 

«Я переконана, що діяльність нашої організації допоможе змінити громаду Світловодська на краще. Проекти соціальної дії створюють команди однодумців. Я вирішила сконцентруватися саме на цьому: не писати проекти самій, а навчити інших писати проекти, допомогти людям об’єднатися. Адже набагато продуктивніше для громади, коли такими знаннями володіє більша кількість людей. Сподіваюся, у мене це вийде, адже у минулому році громадська організація "Майбутнє без меж" втілила два проекти, ще три було підготовано у партнерстві з іншими організаціями, і їх також підтримали донори. На базі нашої організації зареєстровано два кіноклуби: Docudays UA та Чілдрен Кінофест, маємо змогу організовувати покази ліцензійних стрічок з колекцій цих фестивалів безкоштовно, перші вже відбулися на базі мережі бібліотек Світловодського району. Зараз триває навчальний курс на базі Міжнародної платформи неформальної освіти з прав людини для представників міста та району, після нього зможемо якісно модерувати перегляд документальних стрічок про права людини, навчати місцеве населення. За грантові кошти наша організація придбала 2 трансформаційні гри — "Світ громад" і "Життя як проект", граючи в які люди починають інакше бачити і розуміти процеси в своєму житті і в суспільстві.» - Анна Курусь, голова громадської організації "Майбутнє без меж".


ГО "Об'єднання поляків "ПОЛОНІЯ" ім. Кароля Шимановського"

Організацію засновано у 1997 році. Серед її засновників: директор 1986 – 2008 рр. НВК «Кіровоградський колегіум» Маргарита Борисова, а також Володимир Мощинський, Віталій Плінський, Микола Ткач. Наразі об’єднує більше трьох сотень людей з польським корінням, що проживають у Кропивницькому. З 2002 року організацію очолює мистецтвознавець Полячок Олександр Іванович.

«Полонія» опікується справою створення музею Кароля Шимановського, але, звичайно, має й інші напрямки діяльності, зокрема проведення концертів, фестивалів польської культури. Останніми роками від окремих фестивалів ми відмовилися й зосередилися на фестивалі «Осінь з музикою Кароля Шимановського», на якому, крім українських, побували виконавці й музикознавці з Великої Британії, Франції, Італії, Польщі, Австрії та інших країн. Згуртовуємо людей, які мають польське коріння, а також тих, які просто цікавляться польською культурою й загалом Польщею. Відзначаємо традиційні для поляків свята: як спільні з українцями, зокрема Різдво Христове, Великдень, так і суто польські (свято Конституції Речі Посполитої 3 травня 1791 року, День польського прапора тощо). Протягом доволі багатьох років в Україні проходить загальноукраїнський диктант з польської мови. У Кропивницькому їх проведено, здається, уже шість. На написання диктанту приходять більш ніж сто учасників. Цього, звичайно, не могло бути на початках існування нашого товариства. Протягом багатьох років у нас працюють вчителі з Польщі за домовленістю між міністерствами освіти Польщі й України» - Олександр Полячок, голова громадської організації "Об’єднання поляків "Полонія" ім. Кароля Шимановського".


ГО "Майстерня активних людей"

Громадська організація «Майстерня активних людей» була створена у 2016 році. Керівник організації Анатолій Стоян: « Наша організація – це об’єднання історій, досвіду, будь-яких позитивних ініціатив звичайних людей, які власноруч змінюють на краще життя у своєму селі, селищі чи місті».


Громадська організація "Партійний контроль"

ГО «Партійний контроль»

Заснована у лютому 2018 року. Діяльність організації полягає у моніторингу політичних партій, депутатів та виборів, задля їх прозорої діяльності.


ГО "Серце матері"

Кіровоградська обласна громадська організація матерів дітей та дорослих з інвалідністю «Серце матері».

Членами нашої організації є понад 200 родин, що виховують дітей з особливими потребами. Першочерговим завданням організації є соціальна адаптація таких сімей - найчастіше ми вчимо їх жити заново. Разом ми проводимо безліч різних акцій для мам і діток. Ми не тільки ходимо в цирк або театр, а й їздимо на екскурсії, в зоопарк, садимо дерева, квіти, організовуємо конкурси краси, різні акції та аукціони дитячих виробів. Гроші, зібрані на цих аукціонах, йдуть на допомогу дітям з обмеженими можливостями. Особистим прикладом ми показуємо, що інвалідність - це не вирок! Можна навчатися, спілкуватись, танцювати, дружити - незважаючи ні на що! Ми такі як і всі діти, але трішки відрізняємося - Силою волі, мужністю та жагою до життя. Є членами Всеукраїнської Національної Асамблеї Інвалідів України.


ГО "Комітет сприяння розвитку інформаційного суспільства"

Ми – це об'єднання експертів в галузі ІТ. Новітні розробки. Цікаві дослідження. Моніторинг рівня цифровізації в суспільстві. Наша організація – відкритий ресурс для нових знань, ресурсів та ідей розбудови інформаційного суспільства в Україні!


БО "Рух в підтримку колишніх ув'язнених "Звільнені"

Благодійна організація "Рух в підтримку колишніх ув'язнених "Звільнені".

Наша діяльність – це здійснення та підтримка благодійної діяльності, спрямованої на сприяння розвитку та гуманізації кримінально-виконавчої системі України; сприяння розвитку та реформуванню судової системи України; розвитку системи соціальної адаптації; комплексній профілактиці інфекційних захворювань, зокрема туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в Україні; профілактиці ризикованих форм поведінки; забезпеченню захисту прав та інтересів осіб, що відбувають покарання у місцях позбавлення волі, без обмеження волі, а також тих, що були звільнені з місць позбавлення волі, у тому числі наркозалежних, членів їх сімей та осіб без визначеного місця проживання.


ГО "Життя без обмежень"

Наше завдання – це адаптація дітей з особливими потребами та членів їх родин у соціумі. А саме: ми надаємо психологічну підтримку, проводимо благодійні акції та організовуємо корисне дозвілля. Головна наша мета : плідна робота на користь діток з особливими потребами і як результат – життя без обмежень!


Кіровоградська обласна жіноча організація "СВІЖ"

КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКА ЖІНОЧА ОРГАНІЗАЦІЯ "СВІЖ" (СПІЛКА ВІЛЬНИХ ІНІЦІАТИВНИХ ЖІНОК)

Створена організація у 2017 році. Це громадська організація, на меті якої: зміцнити вплив та роль жінки у реформуванні українського суспільства.

Наші завдання:

- Вплив на розвиток сучасного суспільства шляхом створення передового громадянського суспільства.

- Сприяння розкриттю творчого потенціалу жінок та їх реалізації в суспільстві.

- Формування відповідального покоління.


ВО "Конституційна варта"

Наша мета: Україна має бути правовою державою! А значить національне законодавство та діяльність державних інституцій мають бути приведені у відповідність до європейських стандартів. Наша ГО сприяє розбудові України як правової держави за допомогою моніторингу чинних нормативно-правових актів та законодавчих ініціатив, виявленню проблем у сфері державно-правового розвитку, а також дослідження причин їх виникнення.


ГО "Нові активні українці"

ГО "Нові активні українці" створена, щоб об'єднати зусилля активних людей зробити Україну сильнішою. Ми займаємося моніторингом та сприянням впровадженню реформ на місцевому рівні. Сфери нашої діяльності – це:

- підвищення рівня дотримання законності в діяльності органів місцевого самоврядування та комунальних установ, консультування

- протидія насильству, дискримінації, торгівлі людьми

- розвиток громад, координація діяльності, розвиток партнерства

- розвиток інституційної спроможності

- інформаційно-просвітницька діяльність

- дослідження, аналітика, антикорупційна діяльність

- адвокація, формування політики

- освіта, культура й мистецтво.