Етичний кодекс Ради Експертів

Цей кодекс регламентує поведінку членів організацій РЕ, експертних груп РЕ, а також працівників Секретаріату Ради Експертів (далі – колеги по РЕ) під час роботи в РЕ. Ті, хто долучаються до РЕ на будь-яку із зазначених позицій, беруть на себе зобов’язання дотримуватися кодексу. У разі його порушення Рада РЕ приймає та розглядає відповідні звернення.

 

  1. Дотримуватися законодавства України, правил та процедур РЕ. Поважати та дотримуватися права інтелектуальності власності. 
  2. Приймати рішення безвідносно до особистих та приватних інтересів. Повідомляти про наявний або потенційний конфлікт інтересів, який повинен бути розглянутий відповідним колективним органом РЕ (експертною групою, Радою РЕ, Секретаріатом РЕ або спеціально створеним органом РЕ).
  3. Не приймати та не дарувати подарунки від імені РЕ, окрім подарунків вдячності незначної вартості та корпоративної сувенірної продукції. 
  4.  Не використовувати ресурси РЕ для особистих чи приватних цілей, окрім випадків, узгоджених процедурами РЕ.
  5.  Бути справедливим і чесним у поведінці з колегами та партнерами РЕ. Докладати всіх можливих зусиль, щоб висловлювання представника РЕ всередині коаліції або за її межами відповідали фактам та були обґрунтованими. 
  6.  Ставитися і спілкуватися з колегами та партнерами РЕ з повагою.
  7. Відкрито співпрацювати в разі виникнення будь-яких розбіжностей. Спочатку використовувати внутрішні механізми обговорення позицій у РЕ і лише в разі неможливості за їх допомоги досягнути спільної думки в розумний час виносити це питання в публічну сферу. У такому випадку, висловлюючись від імені РЕ, зазначати, що є особистою позицією, а що – узгодженою за внутрішніми процедурами позицією коаліції.
  8.  Добре обдумувати необхідність та форму винесення розбіжностей позицій у межах РЕ у публічний простір, беручи до уваги можливий вплив на зовнішнє сприйняття коаліції. У разі винесення таких розбіжностей у публічний простір виходити з принципу «не казати про особу того, що не можеш сказати їй в обличчя».
  9.  У разі виникнення особистого конфлікту в межах РЕ звертатися до відповідного колективного органа РЕ, у якому працюють учасники конфлікту, з проханням про його модерацію. 
  10. У відносинах у межах РЕ сповідувати рівність та не дискримінувати за гендером, віком, релігійними переконаннями, сексуальною орієнтацією, фізичною повносправністю, етнічним походженням чи мовою спілкування.