СТАТУТ

КОАЛІЦІЇ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ «РАДА ЕКСПЕРТІВ»

Затверджено Зборами 10 квітня 2017 року

Зі змінами від 22 березня 2018 року.

 

Коаліція громадських організації «Рада Експертів» є громадською платформою, яка об’єднує неурядові організації задля сприяння реформування системи управління території Кіровоградської області, запровадження принципу пріоритетності прав та інтересів людини в діяльності органів місцевого самоврядування та регіональних органів влади та виконує функції координаційного центру.

 

Місія Коаліції (РЕ) полягає в просуванні, моніторингу, контролі за імплементацією реформ на місцевому і загальнодержавному рівнях, забезпеченні їх ефективного впровадження, розробці стратегії розвитку території, сприяння модернізації інститутів управління територіями

1.  Збори організацій-учасниць РЕ

Вищим органом РЕ є Збори організацій-постійних членів РЕ (далі Збори). Право голосу на Зборах мають громадські організації-постійні члени РЕ. Нові організації отримують статус асоційованих членів і беруть участь у Зборах з правом дорадчого голосу, до моменту надання їм статусу постійних членів РЕ.

 

Збори проводять свої засідання щонайменше двічі на рік. Організацією чергових Зборів займається Правління РЕ за участі Секретаріату РЕ. Про дату чергових Зборів організацій-учасниць усі члени РЕ повідомляються не менш, як за чотирнадцять календарних днів.

 

Позачергові Збори можуть бути скликані за рішенням Правління РЕ, як з власної ініціативи, так і на вимогу не менше 1/3 організацій-учасниць, що мають право голосу. Про дату проведення таких зборів усі члени мають бути повідомлені не менш, як за три робочих дні.

1.1. Повноваження Зборів:

  • ухвалювати Статут РЕ та вносити зміни до нього;
  • затверджувати Стратегію РЕ, всі внутрішні процедурні документи і політику фандрейзину;
  • обирати правління РЕ;
  • заслуховувати звіти про діяльність Правління і Секретаріату;
  • приймати та виключати організації до/зі складу Коаліції та змінювати їх статус з асоційованих у дійсні і навпаки за поданням Правління РЕ.

Збори є правомочними за умови участі в них простої більшості організацій-постійних членів РЕ. Допускається участь ГО у Зборах РЕ за допомогою телефонного зв’язку, а також онлайн за допомогою Skype, Viber, Messenger, WhatsApp, Telegram тощо. Рішення приймаються 2/3 голосів від присутніх. Винятками є ухвалення Статуту та змін до нього і обрання Правління РЕ. Ухвалення Статуту РЕ та змін до нього відбувається 2/3 від загального складу Зборів. Обрання членів Правління РЕ відбувається шляхом таємного рейтингового голосування, якщо кандидатів більше семи, і шляхом голосування простої більшості, якщо кандидатів лише сім. Висування кандидатів у члени Правління відбувається не пізніше, ніж за день до початку Зборів РЕ.

2.  Правління РЕ:

Органом стратегічного управління РЕ, який впроваджує ухвалену Зборами стратегію та розробляє та приймає тактичні рішення є Правління РЕ. Членами Правління є авторитетні особистості, експерти з числа РЕ. Правління РЕ складається з семи членів. Правління очолюють двоє співголів. Члени Правління обираються Зборами строком на 1 рік. 

2.1. Повноваження Правління:

  • готувати проект Стратегії та представляти на затвердження Зборами;
  • здійснювати стратегічне управління РЕ на підставі Стратегії затвердженої Зборами;
  • здійснювати фінансове управління у тому числі: затверджувати бюджет РЕ та заявки на гранти;
  • затверджувати плани діяльності РЕ;
  • формувати експертні, дорадчі та інші органи РЕ з делегуванням їм окремих власних повноважень;
  • вирішувати міжгрупові конфлікти;
  • виносити рішення, щодо етичних питань та дотримання цінностей коаліції, або делегувати ці функції спеціально створеному органу;
  • затверджувати штатний розпис Секретаріату РЕ (включно з розмірами заробітних плат);
  • обирати Керівника Секретаріату РЕ на конкурсній основі;
  • обирати керівників напрямків Секретаріату РЕ на конкурсній основі  та делегувати Керівнику Секретаріату право подання на розгляд Правління решти кандидатур на заміщення вакантних посад Секретаріату в рамках ухваленого штатного розпису;
  • приймати в асоційовані члени РЕ та затверджувати кандидатів у постійні члени РЕ, виносити ці питання на остаточний розгляд Зборів;
  • створювати та ліквідовувати групи, ініціативи та інші структурні утворення РЕ, встановлювати правила їх діяльності.

Правління РЕ ухвалює рішення з питань, що відносяться до її компетенції самостійно або делегує це право іншим у тому числі створеним нею органам. За результатами кожного засідання Правління РЕ складається протокол із зазначенням у ньому строків виконання поставлених задач, а також із зазначенням відповідальної за це особи.

 

Правління РЕ ухвалює рішення простою більшістю голосів від загального складу, за винятком створення і ліквідації груп та призначення і звільнення керівника Секретаріату, які ухвалюються 2/3 голосів від загального складу Правління РЕ.

 

Правління обирає зі свого складу двох співголів Правління РЕ. Повноваження співголови Правління РЕ:

  • організовує засідання Правління РЕ;
  • підписує протокол Правління РЕ, рішення або звернення Правління РЕ;
  • забезпечує контроль ходу виконання рішень Правління РЕ та Секретаріату РЕ;
  • представляє РЕ у відносинах з партнерами.

 

Співголови спільно виконують повноваження відповідно до усталеної практики або відповідно до рішення Правління РЕ.

Правління РЕ збирається, як правило, один раз на місяць, але за ініціативою трьох його членів може бути зібрано позачергово з попереднім повідомленням про це усіх членів за сім календарних днів. Правління РЕ може ухвалювати рішення шляхом електронного голосування. На усі засідання правління РЕ запрошується керівник Секретаріату РЕ, а за необхідності і керівники напрямків Секретаріату РЕ.

 

Презюмується мовчазна згода членів Правління РЕ щодо напрацьованих способів вирішення піднятих на обговореннях питань, якщо протягом двох діб з моменту оприлюднення певного питання у відповідних Фейсбук-групах хтось із членів Правління РЕ не повідомить осіб, уповноважених за вирішення даного питання, про свої зауваження і пропозиції.

3.  Секретаріат РЕ

Виконавчим органом РЕ є Секретаріат РЕ. Ключовими функціями Секретаріату РЕ є моніторингова, дослідницька, адвокаційна та комунікаційна підтримка діяльності громадської платформи та її членів.

3.1. Повноваження Секретаріату РЕ:

  • здійснювати загальну координація діяльності РЕ;
  • забезпечувати функцій моніторингу, дослідження, адвокації, комунікації, міжрегіональних зв'язків, регіональної діяльності, фандрейзингу, організаційного розвитку для громадської платформи;
  • здійснювати підготовку і проведення заходів РЕ (форумів, акцій, круглих столів, експертних обговорень тощо);
  • сприяти діяльності груп, ініціатив та інших структурних підрозділів;
  • здійснювати підготовку та технічне забезпечення засідань Зборів та Правління, підготовку проектів рішень та ведення протоколів засідань;
  • забезпечувати виконання рішень Зборів та Правління РЕ ;
  • забезпечувати виконання грантових проектів, підтриманих Правлінням та профінансованих донорами;
  • складати і подавати на затвердження Правлінню РЕ плани діяльності Секретаріату РЕ.

У зв'язку з відсутністю статусу юридичної особи, фінансове та організаційне забезпечення Секретаріату РЕ покладається на громадські організації – отримувачів грантів на підтримку РЕ. Такі громадські організації гарантують дотримання всіх правил і процедур коаліції та рішень їх керівних органів.